Klasik Bale Eğitimi
Erken yaşta başlayan bale eğitimi çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunur. Bale eğitimine başlamak için en erken yaş dörttür.

Bale eğitimi, içe basma, kamburluk gibi duruş bozukluğundan kaynaklanan fiziksel sorunların giderilmesinde yardımcı olur. Bale eğitimindeki asıl amaç kendini ifade etme kabiliyeti gelişmiş, özgüveni yüksek çocuklar yetiştirmektir.

Müzik ve dansı içinde barındıran, koordinasyonu geliştirmeyi amaçlayan bale dersleri ile sadece dans etmeyi değil müzik dinlemeyi, ritme uygun hareket etmeyi, grup içinde uyumlu hareket edebilmeyi, arkadaşlarını takip edebilmeyi, solo danslar ile bir grubun önünde kendine güvenle tek başına hareket edebilmeyi ögrenirler.

Bale derslerinin içinde yer alan esneme dersleri yogadan alınmış ve çocuklar için yeniden uyarlanmıştır. İlk yıllarda esneme çalışmalarına daha çok önem verilerek çocugun vücudu bale hareketlerine hazırlanır. Temel pozisyonların öğretildigi, yaratıcılığı geliştiren oyunlarla desteklenen dersler, çocuğun dans ederken eğlenmesini, eğlenirken de ögrenmesini hedefler.

İletişim